Kilka lat temu, podczas Rekolekcji Wielkopostnych prowadzonych przez ks. Franciszka z Kamerunu, odbyła się nauka dla mężczyzn. Rozmawialiśmy z księdzem Franciszkiem o różnych problemach dotyczących naszych dzieci. Jeden z parafian zapytał wtedy: „czy kiedyś spotkają się mężczyźni tej parafii i wspólnie się pomodlą?”.

Minęło te kilka lat i pan Zbyszek (jeden z naszych parafian) przyszedł do ks. Proboszcza Andrzeja Piotrowskiego z propozycją „męskiego różańca”.

Godzinna rozmowa, wymiana propozycji, rozpatrzenie „za i przeciw”.

Czas na rozwinięcie myśli.

Ziarno zostało zasiane.

Owocem z tego ziarna – pomysł dopieszczony przez ks. Proboszcza i „ubrany” w kolor setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Pięć modlitewnych śród – godzina 20.00.

Wielu z nas mężczyzn wspólnie się modliło. Ksiądz przygotował piękne patriotyczne rozważania.

Dziękujemy Ci, Maryjo, że nas przygarnęłaś pod swój Matczyny płaszcz.

Życie pokaże, co będzie dalej z naszym wspólnym modlitewnym pielgrzymowaniem. I ostatnie pytanie: „czy Ksiądz jeszcze kiedyś uraczy nas swoją grą na organach…?” 🙂