APOSTOLSTWO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA – O WSPÓLNOCIE2019-10-16T10:32:23+00:00
2202, 2018

Wspólnota

By |22 lutego, 2018|Categories: Apostolstwo Bożego Miłosierdzia, O WSPÓLNOCIE|Możliwość komentowania Wspólnota została wyłączona

„ Powiedz, że Miłosierdzie jest największym przymiotem Boga. Wszystkie dzieła rąk Moich są ukoronowane miłosierdziem” (Dz.301)

Jezu-Ufam-Tobie-III

Wspólnota Apostolstwa Bożego Miłosierdzia została powołana w 2016 r., przez ks. Proboszcza Andrzeja Piotrowskiego. Wydarzenie to poprzedzone było pięknymi uroczystościami, jakie miały miejsce w naszej Diecezji tzn.: Peregrynacja  obrazu Jezusa Miłosiernego, która trwała od 20 września 2015r.,do 19.czerwca 2016 r.W naszej parafii Peregrynacja kopii obrazu Pana Jezusa Miłosiernego miała miejsce od 20 do 21 stycznia 2016 r. Nie zapominając o Jubileuszowym Roku Miłosierdzia ogłoszonym przez Papieża Franciszka (od 08 grudnia 2015 r., do 20 listopada 2016 r.). Dodać należy, że przez cały ten czas, w naszym kościele, przed każdą mszą św. odmawiana była Koronka do Bożego Miłosierdzia. Można powiedzieć, że owocem tego wszystkiego było powstanie Apostolstwa Bożego Miłosierdzia.

Głównym celem Wspólnoty Apostolstwa Bożego Miłosierdzia jest szerzenie kultu miłosierdzia Bożego poprzez prowadzenie w każdy 3 piątek miesiąca o godz. 17.30 Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia. Przed obrazem Jezusa Miłosiernego, czytamy Litanię do Bożego Miłosierdzia, prośby i podziękowania napisane przez wiernych oraz odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Czytamy również fragmenty z Dzienniczka św. siostry Faustyny.

Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz z podpisem: Jezu ufam Tobie.

Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie.

Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały.”(Dz. 47, 48)

W okresie Wielkiego Postu w 3 piątek miesiąca Wspólnota prowadzi Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, natomiast w Wielki Piątek  oprócz adoracji Pana Jesusa i uczestnictwa w drodze krzyżowej prowadzonej ulicami naszej parafii, wieczorem rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia (Dz. 1209) przygotowującą do Święta Bożego Miłosierdzia jakie wypada  w drugą niedzielę Wielkanocy.

Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” (Dz. 299)

„ Córko moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu moim. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W tym dniu otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia  win i kar; w dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech nie lęka się zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat. Miłosierdzie moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski. Wszystko, co istnieje, wyszło z wnętrzności miłosierdzia mego. Każda dusza w stosunku do mnie rozważać będzie przez wieczność całą miłość i miłosierdzie moje. Święto Miłosierdzia wyszło z wnętrzności  moich, pragnę aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego.” (Dz.699)

„ W tej nowennie udzielę duszom wszelkich łask” (Dz. 796)

Święto Miłosierdzia jest to szczególny czas – jak tłumaczy ks. Prof. Ignacy Różycki – łaska większa od odpustu zupełnego. Ten polega  bowiem  tylko na darowaniu kar doczesnych, należnych za popełnione grzechy, ale nie jest nigdy odpuszczeniem samychże win. Najszczególniejsza łaska jest zasadniczo również większa, niż łaski sześciu sakramentów z wyjątkiem sakramentu chrztu; albowiem odpuszczenie wszystkich win i kar jest tylko sakramentalną łaską chrztu świętego. W przytoczonych zaś obietnicach Chrystus związał odpuszczenie win i kar z Komunią świętą przyjętą w święto Miłosierdzia, czyli pod tym względem podniósł ją do rzędu „drugiego chrztu”

Od 2018 r., postanowiliśmy, że w każdy pierwszy piątek przed mszą św. odmawiana będzie  koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych parafian.

Tradycją naszą już się stało, że corocznie pielgrzymujemy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie przez wstawiennictwo Św. Siostry Faustyny, prosimy o łaski Bożego Miłosierdzia dla naszej Wspólnoty i rodzin naszej parafii.

Jako wspólnota spotykamy się w każdą trzecią środę miesiąca w domu parafialnym. Podczas spotkań formacyjnych wraz z opiekunem duchowym  ks. Andrzejem Piotrowskim rozważamy  różne kwestie dotyczące pogłębiania wiary w oparciu Pismo Święte i Dzienniczek św. M. Faustyny Kowalskiej

Obecnie Wspólnota Apostolstwa Bożego Miłosierdzia liczy 10 osób.

Ufamy, że będzie nas znacznie więcej ponieważ dar modlitwy na pewno zostanie wynagrodzony przez Pana Jezusa.

• 8:00, 10:30, 18:00

• w maju, październiku i adwencie codziennie o 18:00,
  • w pozostałym czasie
    pon, śr, pt, sb – 18:00
    wt, czw – 7:00

Czynna od poniedziałku do soboty po każdej mszy świętej.

W niedziele kancelaria parafialna nieczynna.