Parafia2019-10-23T19:37:27+00:00

wt, czw – 7:00

SPOWIEDŹ

NABOŻEŃSTWA

Czynna od poniedziałku do soboty po każdej mszy świętej.

W niedziele kancelaria parafialna nieczynna.

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.

Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu. Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie».

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

Zbliża się czas wyjątkowy dla nas wszystkich,
Boże Narodzenie i Nowy Rok 2020.
Na nadchodzące święta życzę Wam najdrożsi w Chrystusie Bracia i Siostry
radosnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia,
spędzenia tego czasu w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.

Niech w tę Noc Betlejemską, w którą wypełniło się Słowo,
znikną wszelkie smutki i trudności, konflikty i nieporozumienia.
Niech Oblicze nowo narodzonego Pana w Waszym sercu
przemienia każdy Wasz dzień, niech napełni Was radością i pokojem,
miłością i jednością.
Nich obfitość Jego darów i łask spłyną na Was i towarzyszą Wam
przez wszystkie dni Nowego 2020 Roku.

Drodzy Parafianie i szanowni Goście,
w ten szczególny czas świąt Bożego Narodzenia
przyjmijcie najlepsze życzenia dla Was i Waszych bliskich.
Niech Najświętsza Maryja Panna i św. Józef otoczą Was swą opieką,
a narodzony w Betlejem Zbawiciel rozpali na nowo gorliwość
chrześcijańską
i obdarzy Was wszelkimi potrzebnymi łaskami w Nowy Roku.

Niech Was błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec, Syn Boży i Duch Święty,
zarówno w życiu osobistym, zawodowym, jak i w służbie wzajemnej
wobec innych ludzi.

Radosnych, pełnych ciepła Świąt z całego serca życzy:

Ks. Andrzej Piotrowski – proboszcz

Trzy lata

13 września 2016 roku po raz pierwszy wyruszyliśmy z Mesznej, aby szlakiem różańcowym przejść do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki i Królowej Beskidów w Szczyrku na Górce. Od tego dnia już przez 3 lata pielgrzymujemy każdego 13 dnia miesiąca - wyruszamy

By |Listopad 2nd, 2019|Categories: WYDARZENIA|0 Comments

Na wakacyjnym szlaku 6

SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ ZAKOPANE - KRZEPTÓWKI Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach zostało ustanowione uchwałą Konferencji Episkopatu Polski z 14 marca br. 28 marca, podczas spotkania w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki przekazał dokument na ręce

By |Sierpień 14th, 2019|Categories: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, WZRASTAJMY W WIERZE|Możliwość komentowania Na wakacyjnym szlaku 6 została wyłączona

36-ta droga na Górkę

By |Sierpień 14th, 2019|Categories: STARTOWA|Możliwość komentowania 36-ta droga na Górkę została wyłączona

Letnie pielgrzymowanie

13 lipca 2019 roku po raz kolejny pielgrzymowaliśmy do Matki Bożej z różańcem w ręku niosąc nasze osobiste intencje i troskę o dzieci i młodzież naszej parafii.

By |Sierpień 14th, 2019|Categories: STARTOWA|Możliwość komentowania Letnie pielgrzymowanie została wyłączona

Kaplica pogrzebowa

30.06.2019 roku w dniu Odpustu Parafialnego została poświęcona Kaplica Pogrzebowa.

By |Sierpień 14th, 2019|Categories: STARTOWA|Możliwość komentowania Kaplica pogrzebowa została wyłączona

Trzy lata

Listopad 2nd, 2019|0 Comments

13 września 2016 roku po raz pierwszy wyruszyliśmy z Mesznej, aby szlakiem różańcowym przejść do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki i Królowej Beskidów w Szczyrku na Górce. Od tego dnia już przez 3 lata pielgrzymujemy każdego 13 dnia miesiąca – wyruszamy o godzinie 19 spod pierwszej tajemnicy. Dziękujemy wszystkim, którzy łączą się z nami w tej pięknej modlitwie różańcowej.

Na wakacyjnym szlaku 6

Sierpień 14th, 2019|Możliwość komentowania Na wakacyjnym szlaku 6 została wyłączona

SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

ZAKOPANE – KRZEPTÓWKI

Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach zostało ustanowione uchwałą Konferencji Episkopatu Polski z 14 marca br. 28 marca, podczas spotkania w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki przekazał dokument na ręce przełożonego prowincjalnego Księży Pallotynów ks. Zenona Hanasa i kustosza Sanktuarium ks. Mariana Muchy.

„To bardzo ważne miejsce dla Polaków. 13 maja 1981 r. po zamachu na życie Jana Pawła II, wierni modlili się o uratowanie życia Papieża przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Tam podjęli zobowiązanie, że jeśli Bóg uratuje życie Papieża, na tym miejscu wybudują kościół dziękczynienia. Tak się też stało” – mówi rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

źródło: https://stacja7.pl/z-kraju/od-dzis-krzeptowki-sa-narodowym-sanktuarium-matki-bozej-fatimskiej/

Oficjalna strona: http://www.smbf.pl/

36-ta droga na Górkę

Sierpień 14th, 2019|Możliwość komentowania 36-ta droga na Górkę została wyłączona

36 pielgrzymek do Matki Bożej w Szczyrku na Górce za nami. Jak każdego 13-go dnia miesiąca o godzinie 19.00 wyruszyliśmy z modlitwą różańcową, aby zanieść Matce Najświętszej nasze intencje i troski, prośbę o opiekę nad dziećmi i młodzieżą naszej parafii, a także wdzięczność za wszystkie łaski, jakimi nas obdarza.

• 8:00, 10:30, 18:00

• w maju, październiku i adwencie codziennie o 18:00,
  • w pozostałym czasie
    pon, śr, pt, sb – 18:00
    wt, czw – 7:00

SPOWIEDŹ

Czynna od poniedziałku do soboty po każdej mszy świętej.

W niedziele kancelaria parafialna nieczynna.