ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.O5. 2023 R.

 1. W dzisiejszą Niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze w naszym kościele o godz. : 8 i 18.00. Składka przeznaczona na Dom Matki i Dziecka.
 3. We wtorek wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika – patrona naszej diecezji.
 4. W środę święto Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Kończą się w tym dniu nabożeństwa majowe.
 5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o dzieciach, rozpoczynamy również nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W tym tygodniu przypada także I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Modlimy się o powołania, oddajemy cześć NSPJ i Niepokalanemu Sercu NMP.
 7. W czwartek po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
 8. Spowiedź na I piątek w czwartek i piątek od godz. 17.00 a także w czwartek w czasie adoracji. Zachęcam dzieci po I Komunii Św. do praktykowania dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.
 9. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Proszę ich zgłaszać w zakrystii.
 10. W sobotę od godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 11. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 12. Bóg zapłać za zaangażowanie w przygotowanie festynu: Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Apostolatowi Miłosierdzia, Kołu Gospodyń, Strażakom, Panu Sołtysowi, Pani Katechetce i Wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło i Bóg zapłać Wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia i przyszli.
 13. Polecam do czytania prasę katolicką. Jest Gość Niedzielny, Niedziela, i nasza parafialna gazetka Przy Sercu Matki.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 4.O6. 2023 R.

 1. W dzisiejszą Niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, zamiast kazania adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. O 17.30 próba sypania kwiatów przed Uroczystością Bożego Ciała.
 3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. jak w każda niedziele, po Mszy Św. o 10.30 procesja do czterech ołtarzy. Trasa tegorocznej procesji ul. Kościelna, ul. Agrestowa do Kapliczki i tam będzie Ołtarz I, dalej ul. Agrestową, ul Wilgi do Strażnicy gdzie będzie II ołtarz proszę o przygotowanie Strażaków i Ojców; ul szkolna i kościelna; Ołtarz III – u Państwa Dunat – proszę o przygotowanie kobiety i matki; Ołtarz IV na placu kościelnym – Harcerze.
 4. Zapraszam do udziału w procesji: dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, Panie z Koła Gospodyń do niesienia figurki Matki Bożej, Zespół Ziemia Beskidzka, Panów z zespołu do niesienia baldachimu, Strażaków, proszę również Strażaków o zapewnienie bezpieczeństwa na drodze przejścia procesji. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wyrażenie publicznej czci Panu Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.
 5. W Oktawie Bożego Ciała Msza św. o godz. 18.00 a po niej procesja Eucharystyczna wokół Kościoła.
 6. Na piątek Ksiądz Biskup udziela dyspensy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 7. Polecam do czytania prasę katolicką. Dzieci które w ramach uczestnictwa w roratach wylosowały prenumeratę Małego Gościa na cały rok proszone są aby odebrać w zakrystii numer z czerwca.

 Życzę Wszystkim błogosławionego tygodnia

przy Niepokalanym Sercu Naszej Patronki!