XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  13.11. 2022 R.

1. Przeżywamy 33 niedziele Zwykłą.
  2. W poniedziałek –  modlimy się za małżeństw i rodzin naszej parafii. Po Mszy Świętej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  3. W środę po Mszy Św. – spotkanie dla Apostolatu Miłosierdzia.
  4. W czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  5. W piątek – wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny. Modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży, która pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. W modlitwie, pamiętajmy także o naszym biskupie, Ordynariuszu Romanie, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu obchodzony jest Diecezjalny Światowy Dzień Młodzieży oraz przypada Święto Patronalne Akcji Katolickiej.
  7. Rozpoczęliśmy remont wieży kościelnej. Konieczne było zdemontowanie krzyża, gdyż stare mocowania pod wpływem lat uległo zniszczenie. W gablotce jest zdjęcie jak to wyglądało. Prace będą dalej prowadzone jeśli tylko będzie odpowiednia pogoda. Pamiętajmy w modlitwach również i o tej sprawie. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii.
  8. Polecam do czytania prasę katolicką. Jest Gość Niedzielny, Niedziela, i nasza parafialna gazetka Przy Sercu Matki.

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20.11. 2022 R.

1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dziś można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.
  2. W poniedziałek – Wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ksiądz Biskup Senior Janusz Zimniak, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  3. We wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Patronki muzyki kościelnej.
  4. W czwartek – wspomnienie św. męczenników z Wietnamu. Andrzeja Dung-Lang i towarzyszy.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się okres Adwentu i nowy rok liturgiczny.
  6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać za posprzątanie i pomalowanie drugiej zakrystii przez przedstawicieli Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  7. Nasza parafia wzbogaciła się o kolejnych trzech lektorów. Wczoraj otrzymali błogosławieństwo z rąk Ks. Bp. Piotra Gregera: Radosław Adamus, Miłosz Juraszek i Alan Ożga.

Życzę Wszystkim błogosławionego tygodnia

przy Niepokalanym Sercu Naszej Patronki.