PLAN PROWADZENIA RÓŻAŃCA

30. Ksiądz
  31. Ksiądz

10.10.2021r.

1. Dziś po raz 21 obchodzimy Dzień Papieski. Ofiary zbierana przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na fundusz stypendialny.
  2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Plan prowadzenia nabożeństw jest wywieszony w gablotce jak również umieszczony w internecie.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w środę – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W tym dniu o godz. 19.00 wyrusza tradycyjnie procesja różańcowa do Szczyrku na Górkę, powrót we własnym zakresie.

– w piątek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to również trzeci piątek miesiąca dlatego modlimy  się do Bożego Miłosierdzia. Jest to też dzień dziecka utraconego.

– w sobotę – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej.

1. W tym tygodniu poniedziałek na Mszy Św. modlimy się o uświęcenie rodzin, a po Mszy Św. spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, a w środę po Mszy Św. spotkanie Apostolatu Bożego Miłosierdzia.
  2. Bóg zapłać Pani Stanisławie za dekoracji kwiatami naszej świątyni na Dzień Papieski.
  3. Bóg zapłać za ofiary składane na tace, na konto parafialne i na fundusz stypendialny. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna na potrzeby naszej parafii .
  4. W naszej parafii od wczoraj mamy dwóch nowych lektorów, są to Filip Zieliński i Maksymilian Pochopień. Uczestniczyli w kursie przez kilka sobót a wczoraj otrzymali specjalne błogosławieństwo z rąk Księdza Dziekana. Zachęcamy także młodszych chłopców do służby ministranckiej już od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Życzę Wszystkim błogosławionego tygodnia pod Niepokalanym Sercem Naszej Patronki.

17.10.2021r.

1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Bóg zapłać za prowadzenie nabożeństw. Zachęcam do dalszego uczestnictwa szczególnie dzieci i młodzież.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek – święto Św. Łukasza , ewangelisty.

– w środę – wspomnienie Św. Jana Kantego, kapłana, patrona naszej diecezji. .

– w piątek – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża.

– w sobotę – wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie Tydzień Misyjny.
  2. Bóg zapłać ofiarodawcy za ufundowanie pulpitu na miejsce przewodniczenia jak również za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedziele składka na cele misyjne.
  3. Można składać wypominki za zmarłych zarówno roczne jak i jednorazowe w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą czytane w soboty z wyjątkiem pierwszych sobót miesiąca a jednorazowe przez miesiąc listopad przed Mszami Św. Kartki na wypominki są do zabrania pod chórem.

24.10.2021r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie Tydzień Misyjny.
  2. Przed nami ostatni tydzień miesiąca października. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Bóg zapłać za prowadzenie nabożeństw. Zachęcam do dalszego uczestnictwa szczególnie dzieci i młodzież.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w czwartek – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlitwą ogarnijmy Biskupa Seniora Tadeusza z racji imienin.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
  2. Bóg zapłać za składane ofiary dzisiaj na cele misyjne.
  4. Od czwartku jest dostępny w internecie program Ecmentarz dla naszego cmentarza. Link dostępu jest na stronie internetowej parafii.