IV NIEDZIELA WIELKANOCNA –  21.O4. 2024 R.

1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziele Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. We wtorek uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  3. W czwartek Św. Marka ewangelisty. W tym dniu modlimy się o urodzaje. O godz. 7.00 Msza św.; po niej przejdziemy pod krzyż misyjny gdzie modlić się będziemy o urodzaje.
  4. W piątek o godz. 15.00 próba przed Uroczystością I Komunii Świętej.
  5. Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby parafii.
  6. Polecam do czytania prasę katolicką. Jest Gość Niedzielny, Niedziela, i nasza parafialna gazetka Przy Sercu Matki, a także kolejny numer Gość Niedzielny Historia Kościoła tym razem poświęcony Matce Bożej.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.O4. 2024 R.

1. Dziś V Niedziela Wielkanocna.
  2. Jutro święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  3. W środę rozpoczyna się miesiąc maj, a więc nabożeństwa majowe. Majówki w naszej parafii o godz. 17.30. To również – wspomnienie św. Józefa rzemieślnika; modlimy się o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy.
  4. W czwartek – wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła.
  5. W piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Św. jak w każdą niedzielę o 00, 10.30 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę – wspomnienie św. Floriana męczennika – patrona strażaków i hutników. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za naszych strażaków. W czasie Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za ich  służbę dla naszej społeczności i prosić dla nich o wszelkie potrzebne łaski Boże błogosławieństwo, opiekę MB i swojego patrona.
  7. W tym tygodniu przypada także I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Modlimy się o powołania, oddajemy cześć NSPJ i Niepokalanemu Sercu NMP.
  8. W czwartek po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
  9. Spowiedź na I piątek w czwartek i piątek od godz. 17.30 a także w czwartek w czasie adoracji.
  10. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00. Proszę ich zgłaszać w zakrystii.
  11. W sobotę od godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP połączone z nabożeństwem majowym.
  12. Polecam do czytania prasę katolicką. Jest Gość Niedzielny, Niedziela, i nasza parafialna gazetka Przy Sercu Matki.

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ

Życzę Wszystkim błogosławionego tygodnia

przy Niepokalanym Sercu Naszej Patronki!