III Niedziela Adwentu 16.12.2018 r.

1. Składam serdeczne Bóg Zapłać za dodatkową składkę, którą przeznaczymy na budowę kaplicy cmentarnej.
  2. W dniu dzisiejszym adwentowa spowiedź św. od godz. 14.00 – 16.00 i od 16.30 – do 18.00.
  3. Zachęcam całe rodziny a szczególnie dzieci do udziału w Roratach.
  4. We wtorek – od godz. 9.00 – odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem – proszę o zapisy w zakrystii.
  5. W środę – po Mszy św. wieczornej – spotkanie Apostolstwa Bożego Miłosierdzia.
  6. W czwartek i piątek – msza św. o godz. 7.00 – ze względu na dekorację i sprzątanie kościoła.
  7. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W 25 PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PASTORAŁEK
  8. Przegląd odbędzie się w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Mesznej dnia 13.01.2019 roku o godzinie 13.00Celem przeglądu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do tradycyjnego bożonarodzeniowego kolędowania ze starymi rekwizytami używanymi w naszym regionie (gwiazda, turoń, szopka), do przypomnienia starych, zapomnianych kolęd i pastorałek.Do udziału w przeglądzie zapraszamy dzieci i młodzież oraz grupy kolędnicze (również rodzinne ).
    1. Dopuszcza się występ uczestników przeglądu w grupie, śpiew solowy jeden raz i w jednej grupie kolędniczej. Preferowane są małe formy kolędnicze przedstawiające dawne obrzędy kolędnicze i składanie życzeń.
    2. Uczestnicy przeglądu mogą występować a cappella lub z akompaniamentem instrumentu albo podkładu z linią melodyczną (wcześniej należy zgłosić organizatorom rodzaj sprzętu).
    3. Należy przygotować j e d n ą kolędę lub pastorałkę (maksymalnie trzy zwrotki) – mile widziane będą stare zapomniane teksty.

Uprzejmie prosimy o dostosowanie się do wymogów regulaminu ze względu na ograniczenie czasowe przeglądu (Msza Święta wieczorna).

4.    Zgłoszenia do przeglądu kolęd do dnia 21.12.2018 r. przyjmuje:

Gminna Biblioteka Publiczna Filia w Mesznej tel. 338173995

5.        Dla każdego uczestnika przeglądu przewidziany jest upominek.

karta zgłoszenia- 2019