W dniu 13 stycznia 2019 roku w Kościele Parafialnym pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Mesznej odbył się 25 Jubileuszowy Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Było wspólne kolędowanie, podziękowania dla twórców i organizatorów przeglądu za25 lat wytrwałości, poznaliśmy 200-letnią historię kolędy „Cicha Noc”.

Wystąpiło blisko 250 młodych artystów w wieku od 4 do 16 lat. Usłyszeliśmy 34 piękne polskie kolędy i pastorałki, życzenia ludowe, a wszystko dopełniały przepiękne stroje i rekwizyty. Wszyscy wykonawcy i goście otrzymali pamiątkowy medal, a kolędnicy dodatkowo bony upominkowe. Gratulujemy wszystkim wykonawcom i ich opiekunom. Dziękujemy przybyłym gościom.

Składamy podziękowania obecnemu na przeglądzie Wójtowi Januszowi Zemankowi oraz Gminie Wilkowice, która za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Kultury „Promyk”, przekazała kwotę 1200 PLN na przeprowadzenie tej imprezy, a także wszystkim darczyńcom: Radzie Sołeckiej, ks. Proboszczowi Andrzejowi Piotrowskiemu, parafianom zaangażowanym w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas oraz prywatnym sponsorom za ufundowanie nagród, których łączna kwota przekroczyła 5000 PLN.

Zapraszamy już za rok!

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Mesznej